regał szatniowy roller-rjsz
Przesuwny regał szatniowy RJSZ
17 maja 2018
szafka warsztatowa szw-07
Szafka warsztatowa naścienna SZW-07
17 maja 2018

Regały przesuwne z napędem elektrycznym SOFT TOUCH

Kategoria:
Opis

NOWOCZESNY SYSTEM

Jest to nowatorskie rozwiązanie – przesuwanie członów nie wymaga już pracy fizycznej człowieka. Wystarczy delikatnie dotknąć w odpowiednim miejscu panel sterujący a regał udostępni potrzebne zbiory archiwalne. Idealne rozwiązanie przy dużych i często używanych zbiorach, gdy użytkownik niosąc dokumenty ma zajęte obie ręce, a szczególnie nadaje się do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Regały poruszają się płynnie, co zabezpiecza dokumenty przed niekontrolowanym przesuwaniem  się w czasie ruchu regałów.

 

PODSTAWA JEZDNA

Podwozie-rama regałów wykonana jest z profili stalowych oraz elementów giętych z blachy stalowej malowanej proszkowo. W ramie znajdują są wały. Na wałach osadzone są żeliwne koła jezdne. Wszystkie koła jezdne są standardowo wyposażone w łożyska kulkowe co dodatkowo podnosi jakość użytkowania. Podstawy są wyposażone w gumowe tzw. odbojniki dystansowe zabezpieczające przed całkowitym zsunięciem się regałów. Regały mają przeniesienie napędu za pomocą elementów składających się z silnika elektrycznego i kół zębatych sprzężonych z wałem napędowym.

FUNKCJE REGAŁU

Regały posiadają przeniesienie napędu za pomocą elementów składających się z silnika elektrycznego i kół zębatych sprzężonych z wałem napędowym.

System sterowania regałami wyposażony jest w następujące funkcje:

  • otwieranie
  • blokowanie
  • zerowanie
  • sygnalizacja awarii
  • rozsunięcie, wietrzenie
  • ochrona pracowników, bezpieczeństwo.

ŚCIANA NOŚNA

Ściana nośna regału wykonana z blachy stalowej, malowanej proszkowo. Na ścianie znajdują się otwory do umieszczenia zaczepów półki. Otwory są rozmieszczone z rozstawem, co 25 mm na całej długości ściany nośnej (skokowo lub ciągle). Konstrukcja wykonania zaczepów zapewnia swobodną zmianę położenia półek. Sztywność poprzeczną regałów zapewniają stężenia krzyżakowe – śruba rzymska. Ściana przednia od strony panelu sterującego jest osłonięta panelem ozdobnym. Na całej szerokości panelu umocowana ramka-kieszeń przystosowana do wkładania fiszek opisowych.

SZYNY JEZDNE

Tory jezdne są ocynkowane. Wysokość całkowita toru 12 mm. Tory kotwiczone są z podłożem za pomocą kołków rozporowych. Skrajne tory posiadają system antyprzechyłowy zabezpieczający przed przewróceniem się regału. Dobrana ilość szyn jezdnych zapewnia lekkie i swobodne przemieszczanie regałów przy jednoczesnym właściwym przeniesieniu zakładanych obciążeń. Istnieje możliwość wykonywania zabudów posiadających przenoszenie napędu na tor z łańcuchem.

PÓŁKI

Półka wykonana z blachy stalowej malowanej proszkowo, posiada ogranicznik przesuwu dokumentów na sąsiednią półkę o wys. 37 mm. Nośność półki 40 lub 80 (opcja) kg. Grubość półki 22 mm.

BEZPIECZEŃSTWO

Regały mają możliwość zamknięcia i blokady za pomocą kluczy, bez których udziału niemożliwe jest uruchomienie napędu regału tzw. kontrola dostępu do poszczególnych korytarzy między regałami dla pracowników, którym przypisany jest konkretny klucz. Mają również możliwość „pozycjonowania nocnego” polegającego na zaprogramowaniu rozsunięcia regałów w równych odległościach w celu wentylacji przechowywanych materiałów.  Regały są wyposażone w system przeciążeniowy (elektryczny), reagujący przy natrafieniu na przeszkodę między rozsuniętymi regałami. Zapewnia to ochronę pracowników obsługujących regały.  Dodatkowo system sterowania regałami jest wyposażony w system bezpieczeństwa pasywnego. System ten jest funkcją bezpieczeństwa, która zmusza użytkownika do spojrzenia najpierw w otwarte skrzydło, aby otworzyć następne.  Konstrukcja regałów i sposób ich działania gwarantuje pełne bezpieczeństwo pracowników obsługi.

PANEL STERUJĄCY

Sterowanie przesuwem regałów odbywa się poprzez panel sterujący znajdujący się na ścianie czołowej każdego regału. Istnieje możliwość sterowania wszystkich zabudów bloków regałowych poprzez jedną jednostkę komputerową. Panel sterujący o prostej obsłudze z przyciskami wskazującymi kierunek ruchu regałów i otwarcie korytarza. Otwarcie i zamknięcie danego słupka regału polega na jednokrotnym naciśnięciu przycisku na panelu sterującym. Panel ten jest wyposażony w system diod sygnalizacyjnych informujących o awarii systemu sterowania. Dodatkowo program zarządzający sterowaniem regałów wykrywa i sygnalizuje miejsce oraz rodzaj awarii.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Regały mogą być dodatkowo wyposażone w:

  • Oświetlenie przestrzeni między rozsuniętymi regałami. Oświetlenie jest sterowane elektronicznie i uruchamia się tylko nad przestrzenią w danej chwili uruchomioną przez obsługę do pracy. Oprawy oświetleniowe są zamocowane na wspornikach metalowych przykręcanych do półek górnych (kryjących) regału. Oświetlenie włącza się automatycznie po uruchomieniu rozsuwania się regałów i wyłącza się po uruchomieniu zsuwania się danej przestrzeni. Dostarczana automatyka sterowania oświetleniem (poprzez zarządzanie komputerowe) umożliwia również ustawienie czasu, po jakim oświetlenie ma się wyłączyć
  • System paneli siatkowych do bezpiecznego przechowywania obrazów
  • Wysuwane szuflady ramowe ułatwiające  dostęp do dokumentów