Wielkoformatowe stanowiska kontrolno-pomiarowe

Stanowiska do pomiaru i kontroli koloru CCS-SP wykorzystywane są przede wszystkim w drukarniach jako stanowisko do spektrofotometru. Służą do oceny wzrokowej i pomiarów spektrofotometrem na wydrukach o różnych formatach, wykonywanych w dowolnej technice druku.
Stanowisko kontrolne składa się z lampy o testowanej temperaturze barwowej 5000K/D50, pochylonego blatu roboczego umożliwiającego wygodną pracę w pozycji stojącej, wózka z wymiennymi uchwytami do spektrofotometrów, uchwytu do monitora komputera i stelaża (podstawy).
Jako źródło światła w stanowiskach kontrolno pomiarowych CCS-SP wykorzystywane są świetlówki lub nowoczesne oświetlenie LED. Wymienny uchwyt do spektrofotometru pozwala na zastosowanie mierników barwy różnych producentów.

Stanowiska CCS-SP produkowane są w czterech wielkościach różniących się szerokością płyty roboczej. Dzięki temu łatwo można dopasować odpowiednie stanowisko do pracy z różnymi formatami wydruków.

Stelaż (podstawa) stanowisk kontrolno-pomiarowych wyposażony jest w regulowane stopki lub kółka jeśli jest konieczność przestawiania stanowiska w miejscu pracy. Podstawa może być uzupełniona o sekcję szufladową w formacie B1.