Komory świetlne

Oświetlacze CMB (color match box) to uniwersalne kabiny oświetleniowe z oświetleniem znormalizowanym. Są niezbędne do profesjonalnej oceny koloru wyrobów przemysłowych 3D i poligraficznych w różnych warunkach oświetleniowych. Źródłem światła w komorach Lettero są lampy LED, opcjonalnie mogą być zastosowane świetlówki.

Komory oświetleniowe tego typu stosowane są przede wszystkim do prezentacji i oceny obiektów, których najistotniejszą cechą jest kolor, a więc w projektowych studiach desigerskich, laboratoriach i działach sprzedaży w przemyśle dóbr konsumpcyjnych – włókienniczym (kolor nici, skór i materiałów), obuwniczym, samochodowym, zabawkarskim, elektronicznym, a przede wszystkim w poligraficznej produkcji opakowań i oceny obróbki uszlachetniającej.

Komora oświetleniowa CMB ma pomóc w obiektywnej ocenie koloru wyrobu i dać możliwość porównania ze wzorcem, bez względu na warunki oświetleniowe otoczenia. Urządzenie zapewnia to samo światło (może być wykorzystane jako kabina ze światłem dziennym) bez względu na miejsce dokonywania oceny – czy to będzie studio projektowe, hala produkcyjna czy dział sprzedaży. Wykorzystanie komory do oceny koloru umożliwia łatwe wykrycie metameryzmu kolorów, czyli zjawiska kiedy ta sama barwa jest inaczej odbierana w zależności od oświetlenia.

Kabina świetlna CMB marki Lettero produkowana jest w dwóch wielkościach i może być wyposażona w pięć różnych źródeł światła, w zależności od potrzeb i zastosowań urządzenia:

D50 – 5000 K
D65 – 6500 K
TL84 – 2800 K
A – 4000 K
UV

Kabiny ze światłem LED dostępne są w wariantach: ze zintegrowanym na stałe kalibratorem LED ISO 3664 lub ze sterownikiem przystosowanym do podłączenia kalibratora LED na czas pomiaru i ustawień.

Wszystkie kabiny świetlne marki Lettero cechują się wysoką jakością wykonania, gwarantującą bezproblemową eksploatację. Spełniają wymagania odpowiednich norm ISO czego potwierdzeniem jest certyfikat FOGRA nadany przez niezależny instytut badawczy.