Komory świetlne

Oświetlacze CMB (color match box) to uniwersalne kabiny oświetleniowe z oświetleniem znormalizowanym. Są niezbędne do profesjonalnej oceny koloru wyrobów przemysłowych 3D i poligraficznych w różnych warunkach oświetleniowych. Źródłem światła w komorach Lettero są lampy LED, opcjonalnie mogą być zastosowane świetlówki.

Komory oświetleniowe tego typu stosowane są przede wszystkim do prezentacji i oceny obiektów, których najistotniejszą cechą jest kolor, a więc w projektowych studiach desigerskich, laboratoriach i działach sprzedaży w przemyśle dóbr konsumpcyjnych – włókienniczym (kolor nici, skór i materiałów), obuwniczym, samochodowym, zabawkarskim, elektronicznym, a przede wszystkim w poligraficznej produkcji opakowań i oceny obróbki uszlachetniającej.

Komora oświetleniowa CMB ma pomóc w obiektywnej ocenie koloru wyrobu i dać możliwość porównania ze wzorcem, bez względu na warunki oświetleniowe otoczenia. Urządzenie zapewnia to samo światło (może być wykorzystane jako kabina ze światłem dziennym) bez względu na miejsce dokonywania oceny – czy to będzie studio projektowe, hala produkcyjna czy dział sprzedaży. Wykorzystanie komory do oceny koloru umożliwia łatwe wykrycie metameryzmu kolorów, czyli zjawiska kiedy ta sama barwa jest inaczej odbierana w zależności od oświetlenia.

Kabina świetlna CMB marki Lettero produkowana jest w dwóch wielkościach i może być wyposażona w pięć różnych źródeł światła, w zależności od potrzeb i zastosowań urządzenia:

D50 – 5000 K
D65 – 6500 K
TL84 – 2800 K
A – 4000 K
UV

Każda kabina oświetleniowa może być wyposażona w jeden z dwóch rodzajów sterowników: ze wskaźnikiem diodowym, sygnalizujący zużycie źródła światła zmianą koloru oraz elektroniczny z wyświetlaczem pokazującym licznik czasu pracy i możliwością płynnego sterowania natężeniem światła. Dla ułatwienia pracy z obiektami płaskimi dostępny jest uchylny blat roboczy.

Wszystkie kabiny świetlne marki Lettero cechują się wysoką jakością wykonania, gwarantującą bezproblemową eksploatację. Spełniają wymagania odpowiednich norm ISO czego potwierdzeniem jest certyfikat FOGRA nadany przez niezależny instytut badawczy.